Volgend artikel Vorig artikel

Herinrichting Koningin Julianaplein klaar voor eind 2010


Geplaatst op 08-09-2010 20:36

Het Koningin Julianaplein voor het centraal station in Den Haag wordt voor het eind van dit jaar opnieuw ingericht. Het plein krijgt nieuwe bestrating waarbij er veel ruimte komt voor bezoekers en reizigers van en naar het station, de Herengracht en de Koekamp. In de inrichting worden bankjes verwerkt in combinatie met groen zoals plantenbakken. Ook krijgt het plein verlichting en duidelijke bewegwijzering. Bovendien wordt de Zebraklok weer teruggeplaatst. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders vandaag besloten.


Wethouder Marnix Norder (Stadsontwikkeling, Volkshuisvesting en Integratie): “Met deze tijdelijke herinrichting krijgt het plein weer een goede uitstraling en wordt het een plek waar het prettig is om te verblijven. Het plein biedt ruimte als ‘buitenwachtkamer’ voor reizigers, maar ook voor andere activiteiten.”


Het plein voor het centraal station van Den Haag ligt nu braak omdat de bouw van het Koolhaasgebouw niet doorgaat. De verwachting is dat de start van bouwwerkzaamheden op het plein nog enkele jaren op zich laat wachten. Tot die tijd krijgt het een tijdelijke inrichting. De kosten voor de herinrichting van het plein bedragen circa 500.000 euro. Naar verwachting kunnen de werkzaamheden over circa zeven weken starten en is het plein rond eind november klaar. Uitgezocht wordt of op het plein extra (bewaakte) fietsenstallingen noodzakelijk zijn. Hier moet voor het einde van het jaar meer duidelijkheid over zijn.